Často kladené dotazy

Fungování programu

Co je program Mastercard® Priceless Specials?

Věrnostní program, se kterým získávají registrovaní držitelé karet Mastercard a Maestro z každé platby kartou peníze zpět (cashback) u partnerů programu a další výhody. Naspořené odměny (peníze) vám budou připisovány na účet Priceless Specials a po dosažení limitu 100 Kč vám budou zasílány na váš bankovní účet.

Novinkou roku 2018 je možnost získat bronzové, stříbrné, zlaté nebo platinové členství v programu za každou transakci kartou u všech obchodníků včetně e-shopů v České republice. Čím vyšší úrovně dosáhnete, tím výhodnější benefity formou, např. Slevových kuponů na nákup zboží či zážitků můžete získat.

Pro koho je program určen?

Pro všechny držitele platebních karet Mastercard a Maestro®. Pokud kartu Mastercard či Maestro ještě nemáte, požádejte si o ni ve své bance.

Registrace

Proč se mám registrovat?

Získáte peníze zpět (cashback) z každé transakce kartou až do výše %d % u partnerů programu. Budete mít přístup k exkluzivním kuponům na zajímavé slevy a zážitky od vybraných partnerů. Také si můžete splnit přání a udělat tak radost sobě nebo někomu blízkému.

Novinkou roku 2018 je možnost získat bronzové, stříbrné, zlaté nebo nejvyšší platinové členství v programu za každou platbu kartou u všech obchodníků včetně e-shopů v České republice.

Jak se registrovat?

Je to snadné. Stačí se zaregistrovat zde.

 1. Nejdříve si vytvořte účet online. Doplňte několik osobních údajů a účet aktivujte.
 2. Posledním krokem před vstupem do programu bude přidání a následné ověření platební karty prostřednictvím online platby ve výši 1 Kč. Pro ověření můžete využít také účtenku o platbě kartou od jednoho z partnerů programu. Dbejte na to, aby byla účtenka o platbě kartou maximálně měsíc stará a abyste si opravdu schovali účtenku o platbě s údaji o karetní transakci (datum platby, částka a autorizační kód).

Bezpečnost

Je program bezpečný?

O své osobní údaje se obávat nemusíte. Společnost Mastercard se zavázala chránit osobní údaje v souladu s Oznámením o ochraně osobních údajů, které je k dispozici zde. Navíc vkládání veškerých údajů o platební kartě probíhá v zabezpečeném prostředí společnosti Mastercard.

Odměny

Jaké odměny získám?

Po registraci do programu Mastercard Priceless Specials získáte u partnerů programu z každé platby kartou peníze zpět (cashback) až do výše %d % dle konkrétní nabídky partnerů. Kromě toho máte také možnost získat bronzové, stříbrné, zlaté či nejvyšší platinové členství v programu za každou transakci u obchodníků včetně e-shopů v České republice. Čím vyšší úrovně dosáhnete, tím výhodnější benefity můžete získat. Např. formou exkluzivních kupónů na zajímavé slevy a zážitky od vybraných partnerů.

U koho získávám odměny?

Do programu Priceless Specials jsou v rámci cashbacku zapojeny desítky obchodníků a jejich počet stále roste. Mezi partnery programu najdete jak velké a známé prodejce, tak zajímavé menší a lokální obchodníky. Úplný seznam obchodníků najdete zde. Dále jste odměněni za každou transakci kartou Mastercard u obchodníků v České republice, díky čemuž máte možnost získat bronzové, stříbrné, zlaté či nejvyšší platinové množství v programu.

Jak zjistím, kolik odměn a u jakého obchodníka jsem už s Priceless Specials získal/a?

Dokonalý přehled o provedených platbách i odměnách můžete sledovat v Historii získaného cashbacku na www.specials.cz po přihlášení. Abyste mohli tuto výhodu naplno využívat, nejprve se zaregistrujte

Jaké členství můžu v programu získat?

V programu jste odměňováni za každou transakci kartou Mastercard či Maestro u všech obchodníků v České republice a máte tak možnost získat členství: bronzové (1-20 transakcí), stříbrné (21-200 transakcí), zlaté (201-500 transakcí) a nejvyšší platinové (501 a více transakcí). Každá transakce je platná po dobu 12 měsíců.

Získává odměny za nákupy každý držitel karty Mastercard automaticky?

Peníze zpět může získat každý držitel karty Mastercard. Pokud je karta vydaná jednou z partnerských bank / vydavatelů karet, získává držitel této karty automaticky 0,5–1 % zpět z nákupu u vybraných obchodníků. Každý držitel karty, který se zaregistruje v programu Priceless Specials, přidá si tuto kartu a ověří ji, pak získává až 20 % zpět z nákupu. Vyšší odměny je možné získat teprve po úspěšném ověření karty (tuto informaci získá držitel e-mailem).

Připisují se mi odměny automaticky na účet?

V momentě registrace do programu Mastercard Priceless Specials máte nastaveno automatické čerpání odměn. To znamená, že se vám odměny automaticky připisují na bankovní účet, ke kterému je přihlášená karta vázána. Pokud vám nevyhovuje nastavení automatického čerpání odměn a jejich odesílání na bankovní účet, můžete si změnit nastavení na spoření odměn a začít s kartou/kartami spořit.

Jak dosáhnu bronzové úrovně?

Bronzové úrovně dosáhnete po uskutečnění první transakce u obchodníka na již přidané a ověřené kartě v programu Priceless Specials. Jako transakce u obchodníka se nepočítá ověřovací online platba v hodnotě 1 Kč při registraci vaší karty do programu.

Přání

Co je to přání a co si můžu přát?

Díky Mastercard® přáním můžete udělat radost nejen sobě, ale i těm, na kterých vám záleží. Stačí se zaregistrovat do programu Priceless Specials a napsat své přání. Vaší fantazii se meze nekladou.

Jak je to s plněním přání?

Mastercard® pravidelně vybere nejoriginálnější přání, které splní. Napište nám, co byste si přáli. Třeba se na vás usměje štěstí a splníme právě to vaše.

Výjimky

Nakupuji u Priceless Specials obchodníků, ale nepřipisují se mi žádné odměny. Co to znamená?

 1. Partner programu (Obchodník) – Neaktualizoval v systému data nutná pro výpočet odměn.
 2. Karta není ověřena v programu – zkontrolujte, zda pro platby u partnerů programu používáte kartu přidanou a ověřenou ve svém účtu Priceless Specials.
 3. Akceptační banka na straně partnera programu – pro držitele karet Komerční banky není možné získávat odměny u těchto partnerů programu:

  Nutrend, Samsonite, Natour.

  Tato banka zatím neposkytuje společnosti Mastercard data o transakcích u výše uvedených obchodníků.

Pro bližší informace kontaktujte naše zákaznické centrum.

Nakupuji kartou, ale nenačítají se mi platby. Co to znamená?

 1. Karta není ověřena v programu – zkontrolujte, zda pro platby používáte kartu Mastercard, která je přidaná a ověřená ve vašem účtu Priceless Specials.
 2. Držitelům karet ČSOB není možné započítat platby kartou za nákup jízdného přes bezkontaktní terminály v MHD.

Ostatní

Jsem držitelem Business karty a jsem plátcem DPH. Jak se účast v programu promítne do mého účetnictví?

Z pohledu DPH – Držitel karty (Business karty) má povinnost z pohledu DPH při poskytnutí slevy opravit základ daně (tj. snížit si odpočet DPH). Držitel Business karty provede opravu odpočtu daně na základě vyúčtování poskytnutého společností Mastercard ve výpisu z účtu programu Priceless Specials, který je dostupný online na stránkách programu po zaregistrování. Pokud držitel karty provede opravu odpočtu daně, splní svou povinnost a nehrozí mu riziko doměření daně.

Z pohledu daně z příjmů – Držitel karty na základě vyúčtování sníží pořizovací cenu zakoupeného zboží, tzn. sníží si náklady.