Menu
Nechte se odměnit za každý svůj nákup
Získejte s Priceless Specials peníze zpět z platby kartou Mastercard® u desítek obchodníků.
A navíc si ještě můžete splnit svá přání

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Přečtěte si nejčastěji kladené dotazy související s vaším účtem PRICELESS SPECIALS.

Fungování programu

Co je program Mastercard® Priceless Specials?

Za platbu kartou Mastercard v obchodech zapojených do programu Priceless Specials ušetříte částku z každé transakce. Ušetřené peníze (odměny) vám budou připisovány na účet Priceless Specials a po dosažení limitu 100 Kč vám budou zasílány na váš bankovní účet.

Jak mohu do programu vstoupit?

Je to snadné. Stačí se zaregistrovat zde.

 1. Nejdříve si vytvořte účet online. Doplňte několik osobních údajů a účet aktivujte.
 2. Posledním krokem před vstupem do programu bude přidání a následné ověření platební karty prostřednictvím online platby za 1 Kč. Pro ověření můžete využít také účtenku o platbě kartou od jednoho z partnerů programu. Dbejte na to, aby byla účtenka o platbě kartou maximálně měsíc stará a abyste si opravdu schovali účtenku o platbě s údaji o karetní transakci (datum platby, částka a autorizační kód).
Pro koho je program určen?

Pro všechny držitele platebních karet Mastercard a Maestro®. Pokud kartu Mastercard či Maestro ještě nemáte, požádejte si o ni ve své bance.

Jak mohu program využívat?

Z každé své platby kartou u vybraných obchodníků dostáváte peníze zpět. Registrací do programu získáte dokonalý přehled o provedených platbách, kdy jste u kterého obchodníka kolik utratili a jakou jste za svou platbu získali odměnu. Navíc máte v rámci programu možnost napsat nám své přání, Mastercard pravidelně jedno vybere a splní.

Odměny

Jaké odměny získám?

Po registraci do programu Mastercard Priceless Specials získáte u vybraných obchodníků z každé platby kartou peníze zpět. Výše odměny se pohybuje od 1 % do 15 % ze zaplacené částky.

U koho získávám odměny?

Do programu Priceless Specials jsou zapojeny desítky obchodníků a jejich počet stále roste. Mezi partnery programu najdete jak velké a známé prodejce, tak zajímavé menší a lokální obchodníky. Úplný seznam obchodníků najdete zde.

Kde můžu najít, kolik odměn jsem už s Priceless Specials získal/a?

Dokonalý přehled o provedených platbách i odměnách můžete sledovat v sekci "Váš účet". Abyste mohli tuto výhodu naplno využívat, nejprve se zaregistrujte.

Připisují se mi odměny automaticky na účet?

V momentě registrace do programu Mastercard Priceless Specials máte nastaveno automatické čerpání odměn. To znamená, že se vám odměny automaticky připisují na bankovní účet, ke kterému je přihlášená karta vázána. Pokud vám nevyhovuje nastavení automatického čerpání odměn a jejich odesílání na bankovní účet, můžete si změnit nastavení na spoření odměn a začít s kartou/kartami spořit.

Banky a ostatní vydavatelé

Mám účet u MONETA Money Bank. Co to znamená pro můj Priceless Specials účet?

Pokud jste držitelem platební karty MONETA Money Bank (BENE+) a sbíráte také odměny v programu Mastercard Priceless Specials, potom se vám načítají odměny v obou programech. Tato výjimka se nevztahuje na obchodníky Pro Doma a Pompo, u kterého získáváte odměny pouze s programem BENE+. Pro více informací o programu BENE+ kontaktujte zákaznické centrum MONETA Money Bank.

Účtenku o platbě kartou od výše jmenovaného obchodníka nelze použít pro ověření platební karty v programu Priceless Specials. V takovém případě použijte pro ověření karty online platbu za 1 Kč.

Výjimka se nevztahuje na kreditní karty MoneyCard Gratis vydávané bankou MONETA Money Bank.

Mám bezkontaktní platební kartu Ticket Benefits® od společnosti Edenred vydávanou ve spolupráci s Mastercard®. Co to znamená pro můj Priceless Specials účet?

Pokud jste držitelem platební karty Ticket Benefits® a současně sbíráte odměny v programu Mastercard Priceless Specials, potom získáváte odměny pouze v rámci programu Ticket Benefits® u obchodníka KOSMAS.

Účtenku o platbě kartou od výše zmiňovaného partnera nelze použít pro ověření platební karty v programu Priceless Specials.

Výjimky

Nakupuji u Priceless Specials obchodníků, ale nepřipisují se mi žádné odměny. Co to znamená?
 1. Partner programu (obchodník) - Neaktualizoval v systému data nutná pro výpočet odměn.
 2. Banka na straně partnera programu - Pro držitele karet Komerční banky není možné získávat odměny u těchto partnerů programu:

  Nutrend, Ginger & Fred, Statek Bernard, Oxalis, Samsonite, Autoservis Jiří Sklenář, Optik Jamnický, Natour, Saunaspot, Lagarto café, Chefshop.

 3. Tato banka zatím neposkytuje společnosti Mastercard data o transakcích u výše uvedených obchodníků.

 4. Můj vydavatel karty (banka) - nepodporuje typ transakce, kterou je zasílána naspořená odměna na bankovní účet.
 5. Platební karta MONETA Money Bank - viz sekce „ Banky a ostatní vydavatelé“.

 6. Bezkontaktní karta Ticket Benefits od společnosti Edenred – viz. sekce “Banky a ostatní vydavatele”

Pro bližší informace kontaktujte naše zákaznické centrum.

Přání

Co je to přání?
Mastercard plní přání a může je splnit vám nebo někomu, na kom vám záleží. Stačí se zaregistrovat v programu Priceless Specials a vyplnit tam své přání.
Co si mohu přát?
Vaší fantazii se meze nekladou. Chcete-li třeba povečeřet se svým hudebním idolem, procestovat Evropu za 4 dny nebo absolvovat kurz létání, napište nám o tom.
Jak je to s plněním přání?
Mastercard pravidelně vybere přání, které splní. Napište nám, co byste si přáli. Třeba se na vás usměje štěstí a splníme právě to vaše.

Registrace

Proč se mám registrovat?
Registrací do programu Mastercard Priceless Specials získáte dokonalý přehled o provedených platbách, kdy jste u kterého obchodníka kolik utratili a jakou jste za svou platbu kartou získali odměnu. Navíc máte v rámci programu možnost napsat nám své přání, Mastercard pravidelně jedno vybere a splní.
Jak se registrovat?

Je to snadné. Stačí se zaregistrovat zde.

 1. Nejdříve si vytvořte účet online. Doplňte několik osobních údajů a účet aktivujte.
 2. Posledním krokem před vstupem do programu bude přidání a následné ověření platební karty prostřednictvím online platby za 1 Kč. Pro ověření můžete využít také účtenku o platbě kartou od jednoho z partnerů programu. Dbejte na to, aby byla účtenka o platbě kartou maximálně měsíc stará a abyste si opravdu schovali účtenku o platbě s údaji o karetní transakci (datum platby, částka a autorizační kód).

Bezpečnost

Je program bezpečný?

O své osobní údaje se obávat nemusíte. Společnost Mastercard se zavázala chránit osobní údaje v souladu s Oznámením o ochraně osobních údajů, které je k dispozici zde.

Ostatní

Jsem držitelem Business karty a jsem plátcem DPH. Jak se účast v programu promítne do mého účetnictví?

Z pohledu DPH - Držitel karty (Business karty) má povinnost z pohledu DPH při poskytnutí slevy opravit základ daně (tj. snížit si odpočet DPH). Držitel Business karty provede opravu odpočtu daně na základě vyúčtování poskytnutého společností Mastercard ve výpisu z účtu programu Priceless Specials, který je dostupný online na stránkách programu po zaregistrování. Pokud držitel karty provede opravu odpočtu daně, splní svou povinnost a nehrozí mu riziko doměření daně.

Z pohledu daně z příjmů - Držitel karty na základě vyúčtování sníží pořizovací cenu zakoupeného zboží, tzn. sníží si náklady.

Získává odměny za nákupy každý s kartou Mastercard nebo Maestro automaticky?

Odměny začne v programu sbírat každý držitel karty Mastercard nebo Maestro v případě, že ho do programu zapojí jeho vydavatel karty (banka), která mu kartu vydala (seznam bank zapojených do programu naleznete na www.specials.cz), nebo takový držitel, který se zaregistruje na www.specials.cz a validuje svoji platební kartu.